DIY Strój Elzy Kraina Lodu

Dziecko 0 comments

W zeszłym tygodniu stanęłam przed ogromnym wyzwaniem: wykonać strój na bal karnawałowy dla mojej 3-latki. Warunek był jeden: kostium miał być wykonany własnoręcznie z czegokolwiek się ma. Chodząc po mieście natknęłam się na sklep z materiałami. Na wystawie stał manekin owinięty błękitnym tiulem, niebieskim materiałem w cekiny i białym w srebrny brokat. Kto nadąża za dziecięcą modą to się łatwo mógł zorientować, że to stylizacja na Elzę z Krainy Lodu. Pomyślałam, że i ja stworzę taką kreację… Ale jak to zrobić nie mając maszyny do szycia (nawet nigdy nie korzystałam z tego “narzędzia”) a igłę z nitką używając raz na pół roku gdy odpadnie guzik w koszuli. Stwierdziłam, że wszystko jest dla ludzi, a sposobów na stworzenie takich strojów jest wiele. Wystarczyło poszukać na youtubie filmików jak zrobić spódnicę tiulową bez szycia. Okazało się, że to banalnie proste.

strój Elzy

DYI Strój Elzy Kraina Lodu

Do wykonania całego stroju potrzebowałam (jestem aktualnie na obczyźnie, więc podaję ceny w euro, w Polsce za taki strój prawdopodobnie wydawałbym o połowę mniej):

  • tiul w 3 kolorach (biały, błękitny i niebieski, każdego po ok 1 m bieżący, sporo zostało) 7,50euro
  • błękitny t-shirt 5 euro
  • srebrne gwiazdki 2 euro
  • łańcuch z tasiemki i srebrnych koralików 1,20 euro
  • opaska 2,50euro
  • gumka 2 euro
  • serduszka srebrne 0,50 euro (ostatecznie ich nie wykorzystałam)

strój Elzy

Zatem do dzieła!

Odmierzam córce szerokość w pasie na gumce. Zawiązuję supeł lub zszywam. Gumkę naciągam na oparcie krzesła, szeroki wazon lub własne udo (tak aby gumka była lekko rozciągnięta).

Tiul tnę na paski o szerokości 7-8 cm i długości ok 75 cm (co da nam spódniczkę o długości ok 35cm). Pasek tiulu składam na pół i przeplatam przez gumkę robiąc supeł.

how-to-make-a-tutu1

Taśmę ze srebrnymi koralikami o długości ok 35cm wszywam do spódnicy w równych odstępach. Srebrne gwiazdki naklejam na spódniczkę i na t-shirt.

Do tego białe rajstopki, buciki no i przydałby się warkocz.

Strój gotowy!

Tu znalazłam inne kostiumy dla dziewczynek bez szycia.

strój Elzy strój Elzy strój Elzy strój Elzy strój Elzy

Pozdrawiam wszystkie mamy małych księżniczek!

Share this...
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on Twitter

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *